رفتن به محتوا
آشنایی با تیم

اعضای هیأت مدیره

محمد شریف خانی

رئیس هیأت مدیره

سعید موسوی ثمرین

نایب رئیس هیأت مدیره

محمدمهدی عباسخانی

مدیر عامل و عضو هیأت مدیره

محمد حسین حمیدی

عضو هیأت مدیره

حسین ملازاده

عضو هیأت مدیره

معاونان و مدیران

علی یقطین

مشاور ارشد مدیرعامل

حسن حدیدی

معاون مالی و عملیات

علی تهرانی نصر

معاون سرمایه گذاری

مسعود فرخی

معاون راهبرد و بودجه

مجید مختارنیا

مدیر ارشد هماهنگی هاب ها

اصغر بخشیانی

مدیر ارشد ارزشگذاری

محمد کمال فرجام

مدیر ارشد حقوقی

گیتا محمدزاده

مدیر برندینگ و ارتباطات

فاطمه رضوانی

مدیر برنامه ریزی و بودجه

امیرسینا جیرفتی

مدیر سرمایه گذاری

میثم میرهاشمی

مدیر منابع انسانی

رسول کاشفی

سرپرست پرتفو

کارشناسان

پریسا اکبری

کارشناس ارشد سرمایه گذاری

محمد بهادری

کارشناس ارشد حسابداری

احسان صنمی

کارشناس ارشد اداری و پشتیبانی

فاطمه حسینی

کارشناس برندینگ و ارتباطات

آیدا خواسته

کارشناس حسابداری

نسیم نعمتی

کارشناس برنامه ریزی و بودجه

عطیه السادات اخوت

کارشناس حقوقی

مرضیه شهرستانی

کارشناس حقوقی

شکیبا موسوی

مسئول دفتر مدیرعامل

محمد شریف خانی

رئیس هیات مدیره

سوابق دکتر محمد شریف خانی (رئیس هیات مدیره)

 • مدرک تحصیلی دکتری مهندسی برق و کامپیوتر
 • عضوهیات علمی دانشگاه صنعتی شریف
 • موسس تلوبیون بزرگترین تلویزیون اینترنتی کشور

و چندین شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف

کامپیوتر، مخابرات و فناوری

دکتر سعید موسوی ثمرین

نایب رئیس هیات مدیره

سوابق سید سعید موسوی ثمرین (نائب رئیس هیات مدیره)

 • مدرک تحصیلی دانشجوی دکتری اقتصاد
 • مدیرسرمایه گذاری مسسه دانش بنیان برکت
 • عضو هیات مدیره صندوق پژوهش فناوری نوآفرین
 • عضو کمیته سرمایه گذاری صندوق جسورانه سرو
 • پژوهشگر دفتر برنامه و بودجه و دفتر اقتصادی مرکز

پژوهش های مجلس

 • پژوهشگر دفتر مطالعات الگوی اسلامی – ایرانی

پیشرفت در موسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی دانشگاه تهران

محمدمهدی عباسخانی
مدیر عامل و عضو هیات مدیره

سوابق محمدمهدی عباسخانی (مدیرعامل و عضو هیات مدیره)

 • درک تحصیلی کارشناس ارشد برق و مخابرات و کارشناسی ارشد MBA
 • مدیرعامل و عضوهیات مدیره شرکت نقش اول کیفیت
 • مدیر منطقه تهران شرکت ارتباطات سیار ایران
 • مدیرکل نظارت و آرمایش و تحویل شرکت ارتباطات سیار ایران

سید محمد حسین حمیدی

عضو هیات مدیره

سوابق سید محمد حسین حمیدی (عضو هیات مدیره)

 • مدرک تحصیلی فوق لیسانس دو رشته رایانش ابری و کارآفرینی و نوآوری
 • برنده بورس کامل تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد از موسسه

“نوآوری و فناوری دیجیتال” اروپا

 • رتبه چهارم در قابت جهانی نوآوری شرکت آریکسون از بین بیش از

900 تیم از سراسر جهان

 • عضوهیات مدیره صندوق سرمایه گذاری جسورانه بهمن
 • “کارآفرین مقیم” در استارتاپ “باسلام” به نمایندگی از

موسسه دانش بنیان برکت

 • مشاور قائم مقام فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
 • مشاور معاون فناوری اطلاعات سازمان صداوسیما
 • مشاور مدیرعامل رایتل
 • مدیرارشد پروژه های سازمانی در حوزه های مرکزتماس، مرکزداده،

سیستم های اطلاعاتی و مخابراتی

حسین ملازاده

عضو هیات مدیره

 1. حسین ملازاده (عضو هیات مدیره)
 • مدرک تحصیلی دانشجوی دکتری مدیریت دولتی
 • رئیس مرکز توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال ستاد اقتصاد

دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی

 • رئیس گروه توسعه فناوری های راهبردی ستاد اقتصاد دیجیتال و

هوشمندسازی معاونت علمی

 • مشارکت در تدوین نخستین برناه ملی هوش مصنوعی
 • عضو موسس و قائم مقام باشگاه نوآوری و فناوری شریف
 • موسس
حسن حدیدی
معاون مالی‌ و عملیات

       توکل و تلاش کلــــــید موفقیـــــــت اســــت

حسن حدیدی، معاون مالی و عملیات حركت اول با بيش از 19 سال سابقه فعالیت در حوزه‌های شبکه تلفن همراه، فناوری اطلاعات، سرمایه‌گذاری، فروش و بازاریابی در زمينه برندينگ، بازاريابي فعاليت داشته و از نظر فنی متخصص طراحی و بهینه‌سازی شبکه تلفن همراه است. او هم اکنون به‌دنبال ایجاد تحول و ارتقاء در بخش‌های مالی، فناوری اطلاعات، منابع انسانی و حقوقی شرکت حرکت اول است. حدیدی در اول آذرماه سال 1354 در استان خراسان، شهرکاشمر متولد شده و پس از گذراندن دوره‌های تحصیلی ابتدایی و راهنمایی، دوره دبیرستان را در آموزشگاه نمونه دولتی استانی در شهر سبزوار به پایان رساند. او در سال 1373 تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع کارشناسی مهندسی الکترونیک در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و در سال 1377 تحصیلات دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مخابرات در دانشگاه علم و صنعت ایران را ادامه داد. وی همچنین دانش آموخته کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه لینکشوپینگ کشور سوئد در فاصله سال‌های 1394 تا 1396 است. حسن حدیدی اوقات فراغتش را با خانواده می‌گذراند و از بودن در کنار خانواده لذت می‌برد. همیشه به‌دنبال یادگیری و آموختن است و از آموزش دادن به دیگران لذت می‌برد. او از یکنواختی، بی‌برنامگی و بی‌نظمی در محیط کار بیزار است، چالش‌های جدید را دوست دارد و به کار تیمی اهمیت می‌دهد.
علی تهرانی
معاون سرمایه‌گذاری
علی تهرانی نصر دارای بیش از 12 سال سابقه مدیریت عملیاتی و ارائه مشاوره در حوزه های تخصصی استارتاپ ها، سرمایه گذاری خطر پذیر، استراتژی های کسب و کار و مدیریت تیم ها است. وی هم اکنون به عنوان معاونت سرمایه گذاری در شرکت کسب و کارهای نوپای حرکت اول مشغول به فعالیت است. ایشان پیش از این به مدت 5 سال به عنوان معاونت توسعه کسب و کار هولدینگ صبا ایده (آپارات، فیلیمو، سینماتیکت، پلاک و آژانس تبلیغاتی صباویژن) مشغول به همکاری بودند. او همچنین سابقه همکاری به عنوان مدیرارشد در گروه مشاوره آتیه، شرکت سرآوا پارس و دیجی کالا را نیز به مدت بیش از 5 سال در کارنامه خود دارد. علی تهرانی نصر دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) از دانشگاه مالتی مدیا مالزی در سال 2009 است. او از طرفداران مسابقات اتومبیل رانی F1 بوده و در اوقات فراقت به دویدن و کوهنوردی می پردازد.
مجید مختارنیا
مدیر امور شرکت‌های هاب
محمدکمال فرجام
مدیر حقوقی

       درستی و تلاش، دو چیزیه که همیشه تو زندگی جواب داده

محمدکمال(یاشار) فرجام، این روزها راهبری و مشاوره در حوزه حقوقی حرکت اول را عهده‌دار است. یاشار فرجام متولد 7 آبان 1364 در شهر شیراز است. وی که تحصیلات کارشناسی حقوق قضایی را در دانشگاه دولتی شیراز و دانشکده حقوق واقتصاد دانشگاه شهید چمران (جندی شاپور)، با کسب رتبه اول به اتمام رسانده، در ادامه موفق به اخذ درجه عالی در دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق خصوصی (قراردادها) از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد؛ فرجام همزمان با شروع دوره تحصیلات تکمیلی، از سال 87 دوره کارآموزی وکالت را آغاز کرد و نهایتا به دریافت پروانه پایه یک وکالت دادگستری نایل گشت و گواهینامه دوره “مدیریت اقتصادی و حقوق تجارت بین الملل” از دانشگاه علوم کاربردی لاهه را در کارنامه خود دارد. یاشار سابقه مشاوره، مدیریت و معاونت حقوقی چندین شرکت داخلی و بین المللی، از جمله شرکت‌های ناک (بازوی فنی و اجرایی شبکه همراه اول در استان تهران) و کارخانه نوآوری هم آوا را با خود همراه دارد و تاکنون هدایت حدود 300 پرونده موفق قضایی را به طور مستقیم و غیرمستقیم بر عهده داشته است. وی ذاتا اصولگرا و منضبط است و به رعایت اخلاق در فعالیت حرفه‌ای، اعتقادی راسخ و بنیادین دارد. از نظر او یک قرارداد خوب، قراردادی دوراندیشانه، دو طرفه و منصفانه است. سفر و طبیعت گردی، شعر، ادبیات، تاریخ و سینما از علاقه‌های او است.
پریسا اکبری
کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری
پریسا اکبری دارای بیش از 7 سال سابقه کار در صنعت و اکوسیستم استارت‌آپی کشور و در حوزه‌های تحلیل، ارزش‌گذاری، مشاوره و جذب سرمایه‌ی کسب و کارهای نوپا و شرکت‌های دانش بنیان است. پریسا در حال حاضر به‌عنوان تحلیلگر و کارشناس سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در شرکت کسب و کارهای نوپای حرکت اول مشغول کار است و بیش‌از 4 سال است که این فعالیت را به‌صورت تخصصی انجام می‌دهد و همیشه سعی کرده با توجه به چابکی این بخش اطلاعات و دانش خود را به روز نگه دارد. پیش از این پریسا بالغ بر 4_3 سال در حوزه طراحی، امکان‌سنجی و مدیریت پروژه‌ها در صنعت برق و مخابرات فعالیت داشته و عقیده دارد که این تجربه کاری توانسته دید عملیاتی و شناخت خوبی در خصوص صنایع و کسب و کارها در اختیارش قرار دهد. پریسا در اوقات فراغت یوگا می‌کند و دوستدار حیوانات و محیط زیست است. همیشه به خودش می‌گوید که یا کاری رو باید شروع نکرد یا کامل و بی‌نقص تمامش کرد.
مرتضی قرائی
مدیر سرمایه‌گذاری
مرتضی قرائی مدير سرمایه گذاری حركت اول است که 12 سال سابقه در زمينه تحلیل کسب و کار دارد و در حرکت اول بر سرمایه گذاری در کسب وکارهای نسبتا بالغ تمرکز دارد. مرتضی مدرك كارشناسي خود را در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه خواجه نصیر و كارشناسي ارشد خود را در رشته MBA از دانشگاه شریف دريافت كرده، پیش از این نیز تجارب متنوعی در حوزه کسب و کار در شرکتهای اطلس خودرو، مپنا، ایرانسل، رایتل و پرهام داشته و بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری ادونچرز بوده است. مرتضی متولد 12 آذر 1363 در تهران است که صبحها با کیک هویج میاد شرکت وعلاقه مند به بوردگیم، فیلم، فوتبال و پياده روي و آخرهفته ها معمولا درحال سفر و کمپینگ است.
احسان صنمی
کارشناس ارشد اداری پشتیبانی‌
عطیه سادات اخوت
کارشناس حقوقی
عطیه سادات اخوت با 2 سال سابقه در حوزه امور قراردادهاي شرکت مهندسی نادین صدر آریا که به تازگی با عنوان “كارشناس حقوقي” به تیم حقوقی شرکت حرکت اول پيوسته است. اخوت متولد تهران، در تاريخ 24 اردیبهشت 1374 است. او موفق به کسب رتبه 88 در رشته علوم انسانی شد و مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق از دانشگاه شهید بهشتي در سال 96 اخذ کرده است. از سال 92 به مشاوره تحصيلي مرتبط با کنکور انسانی پرداخته و تاکنون ارتباط خود را با نوجوانان در خصوص برنامه‌ریزی و انتخاب رشته دانشگاهی ادامه داده است. علاقه‌ی عطیه به کسب دانش و مهارت در حوزه‌های حقوق بین الملل، حقوق تجارت و سرمايه‌گذاري سبب شد تا در دانشگاه علامه طباطبائی در رشته حقوق بین الملل مشغول به ادامه تحصیل شود. از آغاز دوره کارشناسی ارشد، اشتیاق او برای اشتغال در حوزه‌ی حقوق و وکالت او را به سوی فضای کاری حقوق سوق داد و نزدیک به 2 سال در یک موسسه حقوقی مشغول به گذراندن دوره کارآموزی شد و در این میان به طور همزمان همکاری خود را با شرکت مهندسی نادین صدر آریا با عنوان مشاوره حقوقی آغاز کرد. عطیه به خواندن کتاب و دیدن فیلم بسیار علاقه‌مند است و در زمان‌های فراغت خود بیشتر مطالعه می کند. کوه‌نوردی، طبیعت گردی، شنا و انجام فعالیت‌های پرهیجان از تفریحات اوست. وی در جمع‌های خودمانی سه تار می‌نوازد و همواره برای یادگیری مهارت‌ها و کسب تجربه‌های نو و منحصر به فرد مشتاقانه تلاش می‌کند.