رفتن به محتوا

حرفه‌ای‌ ترین روش تعیین قیمت روز خودرو دست‌ دوم

روش‌های مختلفی برای تعیین قیمت خودرو دست دوم وجود دارند. افراد می‌توانند به نمایشگاه‌ها یا بازارهای خریدوفروش مراجعه کنند و قیمت خودرو را از دلالان و فروشندگان دیگر بپرسند. یا می‌توانند به سایت‌های آگهی مراجعه کرده و از روی قیمت آگهی‌های دیگر، تخمینی برای قیمت روز خودرویشان پیدا کنند. اما این روش‌ها چقدر دقیق هستند؟

امروز یک ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۹ معادل ۱۹۱ میلیون تومان قیمت دارد، اگر تنها کاپوت همین خودرو تعویض شده باشد با افت قیمتی ۱۱ میلیون تومانی مواجه می‌شود! چگونه می‌خواهید چنین مواردی را از روی آگهی‌هایی تشخیص دهید که بیشتر آن‌ها ادعا می‌کنند ماشین کاملا سالم است؟!

حرفه‌ای ترین روش قیمت‌گذاری خودرو دست دوم که در کشورهای خارجی رواج دارد، روشی است که فروشنده فقط با ۱ تماس، صفر تا ۱۰۰ فرآیند فروش خودرو را به یک متخصص می‌سپارد که در ایران به این روش «فروش سفارشی» گفته می‌شود. در ادامه بیشتر راجع به این روش توضیح می‌دهیم.

بهترین روش تعیین قیمت روز خودرو مطابق با نوسانات بازار چیست؟

بهترین روش تعیین قیمت خودرو این است که در ابتدا آن را به دقت از نظر فنی، آپشن و بدنه کارشناسی کنیم و سپس با توجه به مزایا و مشکلات آن بهترین قیمت را روی آن پیشنهاد کنیم. اینطوری نه در حق فروشنده ظلم می‌شود و نه در حق خریدار.

همراه مکانیک اولین شرکتی است که طرح فروش سفارشی خودرو را در ایران اجرا کرد. این شرکت کار خود را از ۷ سال پیش با ارائه خدمت کارشناسی خودرو در محل آغاز کرده تا به امروز که توانسته بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده در کشور را تاسیس کند. تجربه حاصل از شرکت در ۱۵۰هزار معامله خودرویی تا به امروز به این شرکت کمک کرده تا بتواند ۹۰۷۲۴ خودرو را با قیمت خوب برای صاحبانشان، آن هم کاملا بدون هزینه بفروشد.

چطور ۹۰۷۲۴ خودرو با استفاده از طرح فروش سفارشی فروخته شدند؟!

در روش فروش سفارشی خودرو، با کارشناسی دقیق خودرو (آن هم به صورت رایگان) یک قیمت مناسب در یک بازه مشخص به فروشنده پیشنهاد می‌شود که با استفاده از آن هم سود بیشتری نسبت به فروش در نمایشگاه کسب می‌کند و هم وقت خود را صرف فرآیند فروش نخواهد کرد.

برای فروش سفارشی خودرو کافیست روی این لینک ثبت سفارش در سایت همراه مکانیک به نشانی hamrah-mechanic.com/car-sell کلیک کنید:

۱. بعد از ثبت سفارش، کارشناسان شرکت با شما تماس گرفته و هماهنگی جهت بازدید از خودرو و انجام کارشناسی خودرو انجام می‌شود.

۲. کارشناس اول همراه مکانیک در محل مدنظر مالک حاضر شده، خودرو را از نظر فنی، بدنه و آپشن‌ها به صورت کامل کارشناسی کرده و اطلاعات دقیق خودرو و مالک را ثبت می‌کند. در این مرحله یک گزارش کامل کارشناسی از خودرو شما تهیه می‌شود.

۳. قیمت‌گذاری دقیق خودرو بر اساس گزارش کارشناسی و قیمت روز بازار انجام شده و به مالک پیشنهاد می‌شود تا در نهایت فروشنده بتواند قیمت خودرو را منصفانه تعیین کند.

۴. آگهی فروش خودرو در تمام کانال‌های دسترسی به خریداران از جمله نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک منتشر می‌شود. خودرو شما در این نمایشگاه روزانه به ۲۰۰هزار بازدیدکننده سایت و اپلیکیشن نمایش داده خواهد شد. ضمنا باید بدانید خودروهایی که قیمت بسیار بالاتر از رنج پیشنهادی همراه مکانیک داشته باشند، وارد نمایشگاه نخواهند شد تا به خریداران ظلم نشود.

۵. یک مشاور فروش حرفه‌ای به خودرو شما اختصاص داده شده که به تمام تماس‌ها پاسخ می‌دهد، با خریداران هماهنگ می‌کند و فقط خریداران واقعی را برای بازدید از خودرو می‌فرستد.

۶. در صورت پسند خریدار و رضایت مالک، کارشناسی دوم خودرو برای اطمینان خریدار از سلامت خودرو انجام می‌شود. بابت همین گزارش یک ضمانت کارشناسی با پرداخت خسارت تا ۷ روز به خریدار خودرو داده خواهد شد.

۷. در نهایت یک کارشناس حقوقی از طرف شرکت اعزام شده تا قولنامه را با رعایت تمام مسائل حقوقی در محل خودرو بنویسد. برای بعضی از خودروها امکان تعویض پلاک توسط همراه مکانیک نیز وجود دارد تا مالک حتی برای تعویض پلاک هم از منزل خود خارج نشود.

اشتراک‌گذاری:
Share on linkedin
Share on twitter
مهم‌ترین اخبار